ВСТУП - 2025
НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ 2025 РОКУ
Нормативні документи
ЗАКОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗИ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗИ УКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ
Реєстрація на НМТ
Важливі моменти НМТ-2024
НМТ в інфографіці
Складники НМТ
https://testportal.gov.ua/skladnyky-natsionalnogo-multypredmetnogo-testu/
Типи завдань за навчальними предметами
https://osvita.ua/test/91241/?fbclid=IwAR1JgcfcLHpYf26oo1tA81SdCQbfPE2WdiWeZUbm1V8-m2Y5CgETk4Q9_Vw
Учні 11 класів у 2023-2024 звільняються від проходження ДПА
НАКАЗ МОН № 19 від 11.01.2023 ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ УЧНІВ, ЯКІ ЗАВЕРШУЮТЬ ЗДОБУТТЯ ПОЧАТКОВОЇ ТА БАЗОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ, У 2022/2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ (ЗАРЕЄСТРОВАНО В МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ 26 СІЧНЯ 2023 Р. ЗА N 167/39223)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
12 вересня 2022 року № 808
ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2022/2023 навчальному році
проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти
(у 4 класах закладів загальної середньої освіти)
1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).
2. Математика.
3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
12 вересня 2022 року № 808
ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2022/2023 навчальному році
проводиться державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти
(у 9 класах закладів загальної середньої освіти)
1. Українська мова.
2. Математика.
3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):
1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;
2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
12 вересня 2022 року № 808
ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2022/2023 навчальному році
проводиться державна підсумкова атестація осіб,
які завершують здобуття повної загальної середньої освіти
(профільної загальної середньої освіти)
1. Українська мова.
2. Математика.
3. Історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова*) (за вибором здобувача освіти**).
4. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова*), біологія, географія, фізика, хімія (за вибором здобувача освіти***).
5. Мова національної меншини чи корінного народу****.
Команда Українського центру оцінювання якості освіти проаналізувала всі запити та найпоширеніші запитання, отримані протягом кількох років. І прийняла рішення — підготувати відповіді на актуальні запитання батьків та учасників зовнішнього незалежного оцінювання, створивши рубрику «Поради батькам».
Поради батькам
Як батьки можуть допомогти дитині підготуватися до ЗНО
З 1 лютого стартуватиме реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2022 року. Випускники розпочали активну підготовку до важливих випробувань у їхньому житті – випускних і вступних іспитів – ще у вересні, а то й раніше.
Тож у пригоді стануть рекомендації батькам, які допоможуть їхнім дітям знизити рівень хвилювання, сформувати спокійне ставлення до процедури тестування, а відтак впевнено почуватися під час ДПА та ЗНО.
Допоможіть своїй доньці/своєму синові визначитися з предметами ЗНО/ДПА.
Для початку допоможіть своїм дітям отримати відповіді на такі запитання: чи є ДПА тим самим, що й ЗНО? які предмети треба проходити на ДПА, а які – на ЗНО? яким буде тест із математики у 2022 році? українська мова чи українська мова і література: який тест вибрати?
Також ознайомтеся з переліком предметів ДПА, з графіком проведення ЗНО-2022, з особливостями ЗНО/ДПА, з Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2022 році.
Українська мова чи українська мова і література: який тест вибрати?
У переліку навчальних предметів, із яких проходитиме ЗНО, виокремлюють українську мову й українську мову і літературу. Визначитися з вибором допоможуть Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2022 році, що містять перелік спеціальностей, для вступу на які потрібно буде виконати той чи той варіант сертифікаційної роботи (тесту). З детальною інформацією щодо результатів ЗНО з цих предметів ознайомтеся в матеріалі.
Яким буде тест із математики у 2022 році?
Тести з математики будуть двох типів: математика і математика (рівень стандарту). Вибирати потрібно залежно від рівня, на якому випускник/випускниця вивчали цей предмет і чи потрібен його результат для вступу до закладу вищої освіти. У цій рубриці ви отримаєте відповідь на найпоширеніше запитання: «Яка різниця між тестами «Математика» і «Математика (завдання рівня стандарту)»?
Підключайтеся більше, ніж зазвичай
Разом із донькою / сином зробіть віртуальну екскурсію сайтом Українського центру оцінювання якості освіти, ознайомтеся з матеріалами рубрики «ЗНО/ДПА».
У розділі «Підготовка. ЗНО-2022» подано докладний опис усіх предметів ЗНО: за якою програмою потрібно готуватися, зі скількох тестових завдань складається сертифікаційна робота, скільки часу відводиться на тест, як оцінюють різні типи завдань. Також ви можете ознайомитися з тестами минулих років, з умовами реєстрації та процедурою подання апеляційних заяв.
Зверніться до віртуальних ресурсів
Досвід дистанційної освіти має свої плюси. Нині багато випускників налаштовані на підготовку онлайн, тому варто проаналізувати, що може стати в пригоді: короткі курси, навчальні відео, онлайн тестування чи цілі освітні онлайн платформи. Саме у цій рубриці є покликання на відеоматеріали, які розміщені на YouTube-каналі Українського центру.
Сповна використайте можливості Пробного ЗНО
Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу самої процедури ЗНО, варто пройти Пробне ЗНО. Такий досвід допоможе вашій дитині ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися саме на виконанні тестових завдань.
У 2022 році пробне ЗНО відбудеться 19 і 26 березня:
-
19 березня – тестування з української мови, української мови і літератури;
-
26 березня – з історії України, з математики, з математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов.
Мотивуйте дитину показати свій найвищий результат на ЗНО
Створіть комфортні умови: подбайте заздалегідь про зручний одяг, напередодні іспиту разом сплануйте оптимальний маршрут до пункту тестування, розрахуйте час на дорогу, перевірте, чи підготувала дитина ручки з чорнилом чорного кольору, у день тестування – чи всі необхідні документи взяла (паспорт, сертифікат, запрошення-перепустку).
Ці поради допоможуть вам налаштуватися на успіх, почуватися впевнено і спокійно.
Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти.